פירות קפואים – הרכבת שייקים בקלות ויעילות

פירות קפואים – אקזוטי, זמין ומרענן

זה נהיה יותר ויותר נפוץ: גברים, נשים, מבוגרים וצעירות מסתובבים עם כוס שייק פירות צונן. שייקים עם פירות קפואים נהיו יותר ויותר פופולאריים עם העלייה במודעות לחשיבות תזונה מאוזנת, המלצות הרופאים לאכול חמש פירות ביום וההמלצה להפחית מתוקים ממקורות לא טבעיים. 

בתגובה לעלייה בפופולריות, הדוכנים המוכרים את השייקים צצים בכל מקום, מציעים לאנשים להתפנק בכוס משקה קר, בריא ומרענן. שייק פירות זה הכל בחבילה אחת: מתוק, מלא ויטמינים וסיבים תזונתיים טבעי, חגיגה לעיניים ולפה והכל – בלי צבעי מאכל או תוספת סוכר. 

חלק מדוכני הממכר מציעים שייקים מפירות טריים וחלקם מפירות קפואים. אנשים שמחים לקנות משני המקומות באותה מידה מפני שעל פי מחקרים, פירות קפואים אינם מאבדים מהערכים התזונתיים שלהם בשל ההקפאה, והם נחשבים תוספת בריאה ומומלצת לדיאטה.

אולם, בריאות זו לא הסיבה היחידה שיותר ויותר מוכרים מתחילים לשלב פירות בשייקים שהם מוכרים או להסתמך רק עליהם. אם אתם בעלי דוכן שייקים, הנה שלוש סיבות למה מומלץ לשלב את הפירות הקפואים בשייקים שאת מוכרים:

פירות אקזוטיים

ישראל היא מדינה קטנה ומבודדת יחסית ממסחר ולכן ישנם פירות שקשה יותר להשיג בישראל כמו דומדמניות, פירות יער, אננס טרי ועוד. אם המודל העסקי שלכם מתבסס אך ורק על פירות טריים – השייקים שתציעו יהיו פחות מגוונים מהשייקים של המתחרים שלכם. לכן, מומלץ להכניס אופציה לפירות בתפריט שלכם כדי לעזור לגוון אותו ולהפוך אותו למושך ותחרותי יותר.  

פירות לא עונתיים

בישראל, בניגוד למדינות כמו אמריקה, יש פירות הנעלמים מן השוק בעונות מסוימות. לדוגמא, קשה למצוא אבטיח בחורף ואפרסמון בקיץ. העובדה שישראל היא מדינה בה מלאי הפירות תלוי בעונה מכריח אנשים שמשתמשים בפירות טריים במהלך השנה, להשתמש בפירות קפואים בעונות מסוימות. מקומות שמחליפים בין פירות טריים לקפואים במהלך השנה יוצרים מצב שהשייקים שלהם בעלי טעם שונה בקיץ ובחורף, מה שפוגע במותג שלהם. שימוש בפירות קפואים במהלך כל השנה מאפשר לנו לספק את כל הבקשות של הלקוחות שלנו ללא תלות בעונות השנה. 

קוביות קרח מתוקות

אנשים מעדיפים שייק פירות קפוא ומרענן. כדי לתת את האפקט הקפוא דוכנים רבים מוסיפים קוביות קרח לשייק הפירות הטריים שלהם. קוביות קרח אלה מדללות את הטעם של השייק ויוצרות שייקים פחות טעימים ומרוכזים.

שימוש בפירות קפואים מייתר את השימוש בקוביות הקרח, ומאפשר לכם להכין שייק פירות נהדר וקפוא בעל טעם חזק ומתוק. שימוש בפירות קפואים מבטיח לכם משקה בעל טעם מרוכז וחזק יותר בהשוואה לשייק מפירות טריים עם קוביות קרח.

פירות קפואים לשייק – להנות משייק מרענן 

בקיץ רואים הרבה אנשים הולכים ברחוב עם כוס שייק מרעננת וטעימה, וכך ניתן לראות שהמשקה הזה מרענן להם את החום הכבד. המשקה הזה קר ומרענן, ועשוי בדרך כלל מפירות סחוטים טבעיים, וכן גם מפירות קפואים, המוסיפים חוויה של שתיית השיק בייחוד בימי החום. כמובן שניתן להכין גם את השייק בבית, על ידי מסחטת פרי במכונת מיצים. לאחר שהמיץ מוכן, מוטב להוסיף פירות קפואים טבעיים חתוכים המשדרגים את השיק מאד, ומוסיפים נתונים בריאותיים חשובים, בנוסף למיץ הפירות הטבעי . 

יתרונות של פירות קפואים 

  • זמינות– לא תמיד יש אפשרות להשיג פירות בכל עונות השנה, לדוגמא כמו רימונים ותאנים. 

 

  • הקפאה– שיטת ההקפאה היא שיטה המיושמת במשך שנים רבות, וכך שומרת את הערכים התזונתיים של הפרי בדיוק כמו הפרי הבשל והטרי. 

 

  • להנות מערכיים תזונתיים ייחודיים– פירות קפואים יש בהם ערכים תזונתיים מעולים, בעיקר אם זה פירות שהארץ לא מורגלת בהן. 

 

  • קוביות קרח טבעיות– פירות קפואים היא בעצם כמו קוביות קרח מתוקות וכאשר מוסיפים אותם לשייק לא צריך קוביות קרח.

 

  • שיק בעל טעם מתוק– אם אתם אוהבים את הטעם המתוק במיוחד והשיק הטבעי עם קוביות הקרח אינו מתוק מידי לטעמכם, אז במקום להוסיף סוכר שאינו בריא, הוסיפו פירות קפואים הפירות מתוקים.
  • מעניין– ניתן ליצור שילובים מיוחדים עם פירות קפואים, שכך ניתן לשלב טעמים מעניינים, ולנסות כל יום לשלב טעמים אחרים ממגוון רחב מאד של פירות קפואים הקיימים בשוק.

אלו סוגי פירות קפואים קיימים?

תמר קפוא– התמר מגיע באריזות של 0.5,1,2 ק”ג 

תות שדה– מגיע באריזות של 2 ק”ג ללא חומרים משמרים ותוספת סוכר יש לשמור בהקפאה עד השימוש. 

פסיפלורה– מגיע באריזות של 0.5,1,2 ק”ג, ללא תוספת סוכר, וחומרים משמרים. 

פטל שחור– מגיע באריזות של 0.5,1,2 ק”ג, ללא חומרים משמרים ותוספת סוכר. 

אננס טבעי– מגיע בגדלים של  0.5,2 ק”ג ללא חומרים משמרים ותוספת סוכר. 

פטל אדום– מגיע בגדלים של 0.5,1,2 ק”ג, וללא חומרים משמרים, וללא תוספת סוכר. 

אם כך ניתן לראות כי יש יתרונות רבים מאד בשימוש בפירות קפואים בשיק הטבעי ניתן לראות כי הם תחליף ראוי בהחלט לקוביות קרח כאשר הן אינן זמינות במקפיא. כמו כן הם מוסיפים טעם מיוחד ושילוב טעמים מנצח לשיק. ומשמשות כתוספת סוכר בריאה וטעימה אם אתם אנשים שאוהבים מתוק, אז קנו לכם פירות קפואים ותהנו.

ראו עוד: תרכיזים לברד | מחיר אבקת אייס קפה | השכרת מכונת ברד | מכונת סחלב | מיצים סחוטים | אבקות אייס קפה 

עוד בנושא
צרו איתנו קשר
דילוג לתוכן