טיפים לרכישת מזון אופייני להכנת שייקים

מהו מזון לשייקים ובמה הוא נבדל ממזון רגיל?

מזון שאנו רוכשים בדרך כלל בסופרמרקט מכיל חומרים משמרים. ככל שמדובר בפרי שאנו מקלפים, חותכים ואוכלים, אין עם כך איזושהי בעיה, למעט העובדה שזה לא פרי בטעם ה- 100% טבעי. אבל כשסוחטים כמה תפוזים או תפוחים או כל פרי אחר במכונת שייקים וכל אחד מהם מכיל חומרי ריסוס, לשייק עלול לצאת טעם לוואי במובהק. לכן, הפתרון הוא לרכוש פריטי מזון אלו בחנות המשווקת מוצרים אורגניים המיועדים להכנת שייקים.

טיפ מס’ 1 – בחירת החנות למזון אורגני

חנות המזון האורגני יכולה להיות אחת מהשלושה: או רכישה ישירות מחקלאי, או רכישה מחנות שמייבאת מוצרים ישירות מהחקלאים, למשל בכפריה של מקום מושבכם. ניתן גם לרכוש מזון אורגני מהמחלקה האורגנית בסופרמרקט שלכם אם היא מודיעה על מבצע מכירות מיוחד של פירות אורגניים. לא בכל יום הם ישנם.

טיפ מס’ 2 – חשוב לרכוש את הפירות כשהם קפואים

הבעיה המרכזית עם מזון אורגני היא שבשונה ממזון רגיל קשה מאד לשמר אותו. די בנסיעה של שעה מירושלים לתל אביב או מחיפה לתל אביב (או בין כל 2 ערים אחרות) כדי להוציא את המוצר מהטריות. כפי שהובלה של מוצרים אורגניים צריכה להיעשות בצידנית כדי לשמר את הקור, כך גם המכירה צריכה להיעשות ממקררים, כשחבילת הפירות קפואה. כמובן שאת החבילה מאד מומלץ להכניס לפריזר שלכם איך שמגיעים הביתה כדי לשמר את הטריות ולהוציא אך ורק ביום הכנת השייק.

טיפ מס’ 3 – מומלץ לבחור במקום מכירה שקרוב לביתכם

אם אין באזורכם מקום שכזה, יש להיעזר בצידנית להובלת הפירות הקפואים לבתיכם. במידה ומדובר בנסיעה קצרה של 5-10 דקות אפשר להוביל את הפירות שלכם גם במצב רגיל, אך במארז הקפוא. גם אם הטמפרטורה שלו תעלה קלות זה עדיין לא יגיע לכדי הפשרה וניתן יהיה לשמר את ההקפאה במקפיא כשמגיעים הביתה.

טיפ מס’ 4 – ניתן לרכוש גם פריטים טבעיים שאינם פירות

אל תשכחו כי שייקים אינם מבוססים רק על טעמים מתוקים אלא גם על מלוחים וחמוצים לאיזון המתיקות. ניתן להוסיף לךשייק שלכם שקדים, בוטנים וכל גידול טבעי אחר אותו ניתן למצוא בחנות מזון אורגני. ודאו במקרה כזה כי מדובר במוצרים טבעיים ללא קליה ומלחים על מנת שניתן יהיה להשתמש במוצרים הללו להכנת שייקים מבלי לספוג את שמן הקלייה או כל טעם אחר שעשוי להשפיע באופן שגוי על טעמו של השייק שלכם.

אצלנו במשקה טעים תוכלו מצוא מכונות ברד, מיצים לברד ועוד מגוון רחב של מוצרים.

טיפים לרכישת מזון אופייני להכנת שייקים
עוד בנושא
צרו איתנו קשר
דילוג לתוכן