דברים שכדאי לדעת על מזון ייעודי לשייקים

מהו מזון ייעודי לשייקים ומדוע מאד מומלץ להתמקד בו ולא לרכוש את המזון הרגיל כאשר בכוונתכם להשתמש בשייקר? מזון להכנת מיצים סחוטים צריך להיות מבוסס על חומרים טבעיים בלבד ללא ריסוס. רוב המוצרים שאנו קונים בסופר מרוססים, במיוחד פיצוחים ופירות ויש לכך סיבה: קליה, ריסוס, שימור וכד’ הן פעולות משמרות. הן שומרות על המוצרים מקלקול מהיר ועל כן מאפשרות מכירת חבילות מזון שזמן המדף שלהן ארוך. מבחינת צרכנות אישית, רוב מי שקנה בסופר מעיד כי הוא לא מושפע מהטעם של החומרים המשמרים ופעמים רבות טעמו של מוצר משומר טעים יותר מזה של מוצר טבעי, למשל בתחום הפיצוחים הקלויים שטעמם המלוח והמשומן מוסיף המון. שונה הדבר כאשר מכינים שייקים כי כמות המוצרים שנכנסים לשייק אינה בודדת אלא רבה ומהקופסה השחורה של המכשיר יוצא שייק מרוכז. במצב כזה כל חומר משמר או שמן קליה אינו מוסיף טובות לשייק שלכם וצפוי להעכיר את הטעם שלו.

הפתרון: רכישת מוצרים טבעיים

כשאתם רוכשים פריטי מזון טבעיים אתם מבטיחים כמה דברים: קודם כל, אין חומרים מלאכותיים במזון שלכם. שנית, ההזנה לבלנדר או לשייקר תיתן בדיוק את מה שקניתם: פרי בטעמו המקורי. אין כל מיני טעמי לוואי של חומרים שהתווספו לפני העמדה למכירה במרכולים. שלישית, הרבה יותר בריא לצרוך פרי טבעי מאשר פרי עם חומר שימור. החומר אינו הורס את בריאות האדם אבל כמובן שהרבה יותר בטוח שהמוצר שלרשותנו טבעי וחף מחומרים מלאכותיים.

טכניקת השימור של המוצרים הטבעיים

מזון טבעי , בשונה ממזון מרוסס, קשה לשימור. די בנסיעה של שעה בשמש כשהמזון לא מוגן כדי לפגום בו. בגשם ובחורף הבעיה חמורה פחות כי האוויר הקר משמר את המזון. כשהימים ימי חום, או אפילו עומס חום בינוני, חשוב להשתמש בצידנית כשאתם מעבירים את המזון האורגני שרכשתם מהחנות או מהחקלאי לבית שלכם.

רכישת פירות קפואים – יתרון

על מנת להגביר את הסיכוי לשמור על פריטי מזון שאתם רוכשים להכנת שייקים, הכי טוב לרכוש פירות מוקפאים. פירות קפואים מספקים בדיוק את המענה שאתם צריכים לשימורם. כאשר הם קפואים, הם מתבססים על שכבות עבות מאד של קרח שמשמש כמעטה הגנה. בצידנית זו ההובלה הטובה ביותר אבל גם הובלה של 10 דקות חשופות מהחנות לבית תוכל לסייע לכם לשמור על הפרי . כשמגיעים הביתה יש להכניסו למקרר באופן מידי. בימי הקיץ בכל מקרה מומלץ לעבוד תמיד עם צידנית כשמעבירים פירות אורגניים לאחר הקנייה.

אם אתם מעונינים במיצים טבעים צור קשר עוד היום עם משקה טעים. 

דברים שכדאי לדעת על מזון ייעודי לשייקים
עוד בנושא
צרו איתנו קשר
דילוג לתוכן